Hungaria – Kosova, rezultat dëshpërues në fund

0
42

Kosova ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë eliminatore për Kampionatin Botëror Kina 2019, kundër Hungarisë.

Në çerekun e parë dhe të dytë e mbylli në epërsi me rezultat 36:35.

Kur u prit që Kosova të luftojë shumë në pjesën e dytë ndodhi e kundërta.

Sikurse Lituanisë në pjesën e dytë djelmoshat e Kosovë pësuan rënie.

Ndeshja në fund u mbyll  me rezultat 84:76.

Dardan Berisha ishte më i miri me 22 pikë. /Gazeta Olle/

kosova

kosova-1