Thaçi: Opozita në Kanada ka qëndrim unik për Kosovën

0
38

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është duke qëndruar në Kanada, njofton Klan Kosova.

“Edhe opozita në Kanada ka pasur gjithmonë qëndrim unik ndaj Kosovës”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në Facebook, njofton Klan Kosova.

“Me liderin e opozitës kanadeze, Andrew Scheer, biseduam për ecjen përpara të Kosovës në një dekadë shtet”.

“Kanadaja është model i ndërtimit, promovimit dhe ruajtjes së vlerave, si diversiteti, dialogu dhe paqja e qëndrueshme”.