General Motors premton veturën elektrike në vitin 2021

0
35
General Motors outlined an all-electric path to zero emissions with at least 20 new all-electric vehicles by 2023.

General Motors Co planifikon që të lëshojë një model të veturës elektrike me bateri në vitin 2021.

Ajo thuhet se do të kushtojë 30 për qind më pak se ato aktualet të Chevorlet Bolt, shkruan Reuters, përcjellë Klan Kosova.

Drejtoresha ekzekutive e GM, Mary Barra ka treguar për këtë para investitorëve.

Prodhuesi numër një i veturave elektrike në SHBA do të bëjë prodhimin e tyre me madhësi dhe segmente të ndryshme që të shiten këto brende në SHBA, Kinë dhe vende tjera.