Gatesë me shpargull të egër – gjellë e këndshme për 15 minuta

0
46

Këtu keni recetën për gjellën e cila është e përsosur për ritmin e ngutshëm të punës. 

Përbërësit:

▪ 6 vezë
▪ një tufë shparguj
▪ ½ dl krem për zierje
▪ vaj ulliri

Përgatitja:

Shpargujve pritjani skajet dhe ndani nga maja. Skajet fërgojeni në vaj ulliri.

Shtoni vezët e tundura dhe kremin pastaj vazhdimisht përzieni në zjarr disa minuta deri sa të trashet shkuma.

Shtoni majat e shpargujve dhe piqni edhe një minutë.

Qitni biber kokrra,  transmeton Telegrafi.

Action Coin