ZYRTARE: Lista e Spanjës, lajm i keq për Barcelonën

0
40
Barcelona nuk do ta mirëpres ftesën për Andreas Iniestan për dy ndeshjet e ardhshme të Kombëtares spanjolle.

Andres Iniesta është ftuar nga selektori i Spanjës, Julen Lopetegui edhe pse së fundmi ka vuajtur nga problemet me lëndime.

Barcelona nuk do ta mirëpres ftesën për Iniestan, shkruan “Sport.es”, përcjell “lajmi.net”.

Spanja takohet me Kosta Rikën dhe Rusinë në dy ndeshjet e ardhshme miqësore.

Lista e Spanjës: 

De Gea, Reina, Kepa, Sergio Ramos, Piqué, Bartra, Odriozola, Nacho, Alba, Alberto Moreno, Isco, Luis Albwero, Saúl Ñíguez, Asensio, Busquets, Thiago, Iniesta, Illarramendi, Suso, Callejón, Vitolo, Aspas, Morata, Silva, Rodrigo.

Action Coin