Lotët e Buffon që rrëqethen të gjithë në ceremoninë e FIFA-s

0
85
Gianluigi Buffon është zgjedhur portieri më i mirë i vitit nga FIFA.

Edhe pse 39 vjeçar, italiani po vazhdon të luajë në nivele të larta me Juventusin dhe Kombëtaren e Italisë.

Buffon që ishte më meritori për suksesin e Juventusit në Serie A dhe në Ligën e Kampionëve, pas shpalljes portieri i vitit nuk ka mundur t’u përmbahet lotëve nga emocionet, duke u marrë zemrat të gjithë të pranishmëve në sallë.

Ai shtoi se dëshira e tij është që të vazhdojë të luajë në nivele të larta për së paku edhe një edicion, ku e pret Kupa e Botës./Lajmi.net/

fant