Trembëdhjetë të vrarë nga sulmi në Barcelonë

0
33

Radioja e njohur katalunase, Cadena Ser, raporton se numri i viktimave nga sulmi terrorist në Barcelonë ka shkuar në 13.

Së paku 20 të tjerë janë plagosur, kur një furgon i ka shkelur njerëzit qëllimisht në rajoni Las Ramblas, në qendër të qytetit. Dy personat e dyshuar për sulmin raportohet se janë ngujuar në një restorant në afërsi.Presidenti i Katalunisë i ka ndërprerë pushimet dhe është kthyer urgjentisht në Barcelonë. Shërbimet e transportit janë ndërprerë

Action Coin