Zyrtare: Kyle Walker përfundimisht tek Manchester City

0
96
Manchester City ka nënshkruar me mbrojtësin Kyle Walkernga Spurs për një tarifë me shifrën prej £ 50milionë

Mbrojtësi i Anglisë ka nënshkruar një marrëveshje pesëvjeçare në “Etihad Stadium”, duke u bërë nënshkrimi i tretë i klubit të verës pas Bernardo Silva dhe Ederson.

” Unë jam i tronditur të nënshkruaj për City dhe nuk mund të presim që të fillojmë.

” Pep Guardiola është një nga menaxherët më të respektuar në botë dhe unë mendoj se ai mund të më ndihmojë të marr lojën time në një nivel të ri.

City ka qenë duke u përpjekur me dëshpërim për të tërhequr mbrojtësin këtë verë pasi Pablo Zabaleta, Bacary Sagna dhe Gael Clichy u larguan nga klubi. Ata dështuan të merrnin Dani Alves ku refuzoi refuzoi mundësinë për t’u bashkuar me ekipin e Premier Leagues.

Walker, i cili ka 27 ndeshje për Anglinë, do të veshë fanellën e Nr.2. /Sportali.net