Donald Trump mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

0
103

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump ka dërguar mesazh urimi me rastin e festës së Fitër Bajramit.

“Në emër të popullit amerikan, unë dhe bashkëshortja ime Melania u shprehim urimet tona më të ngrohta muslimanëve, të cilët festojnë Fitër Bajramin. Ky Bajram na kujton të falim, të mëshirojmë dhe të jemi qëllimmirë. SHBA-të japin përpjekje në mënyrë që të praktikohen këto vlera, sikurse muslimanët në rajone të ndryshme të botës”, është shprehur presidenti amerikan Trump, transmeton Anadolu Agency.