Sacchi: Ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

0
87

Arrigo Sacchi, ish trajneri italian, ka parashikuar fitoren e Juventusit përballë Real Madridit

Arrigo Sacchi, ish trajneri i Milanit dhe Italisë, ka prognozuar ndeshjen mes Juventusit dhe Real Madridit

Ish trajneri legjendar i Milanit, Arrigo Sacchi favorizon Juventusin në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit.

“Juventus është favorit në Cardiff”, deklaroi Sacchi për mediat italiane, përcjell Gazeta Express.

“Tifozët e Juventusit e ndjejnë mundësinë e fitores në një garë që i ka bërë shumë pak të buzëqeshin”, theksoi ai.

Finalja e Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Realit do të luhet sonte në Cardiff nga ora 20:45. /Express/

Action Coin