Ariu i cirkut sulmon spektatorët (VIDEO)

0
223

Pamje shokuese të marra në Ukrainë tregojnë një ari cirku që kërcen në audiencë dhe plagosë disa njerëz, raporton Daily Mail, përcjell Klan Kosova.

Videoja e lëshuar në internet tregon momentin kur ariu largohet nga trajneri i tij dhe kapërcen murin e futet në turmën e familjarëve dhe fëmijëve.

Incidenti ndodhi të premten gjatë shfaqjes së ‘Cirkut në akull’ në qytetin e Bila Tsverka më Ukrainë.

U raportua se disa vetë u plagosën në sulm, edhe pse një numër zyrtar nuk ka dalë.

Besohet se shumë prej të lënduarve ishin fëmijë.

Footage released online shows the moment the bear turns away from his trainer and leaps over the wall into a crowd of families and children The incident occurred on Friday during the Circus on Ice show in the city of Bila Tserkva in Ukraine's north-central Kiev Oblast region

Action Coin