Hoxhaj: Demarkacioni akoma mbetet kusht për Kosovën në BE (VIDEO)

0
117

Ministrit të jashtëm, Enver Hoxhajt iu bë e qartë sot në Bruksel se si mund të merr Kosova liberalizimin e vizave, njofton Klan Kosova.

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini dhe komisionerin Johannes Hahn, i thanë ministrit kosovar se duhet të miratohet demarkacioni me Malin e Zi.

Për më shumë ndiqeni kronikën e përgatitur nga Besnik Tahiri.