Besart Berisha fiton Këpucën e Artë në Australi

0
108

Besart Berisha e ka fituar Këpucën e Artë në Australi. Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës dhe i Melbourne Victoryt, është shpallur golashënuesi i vitit në Australi.

Ai e ka mbyllur sezonin me 20 gola.

Klubi i Melbourne Victoryt e ka uruar prishtinasin përmes një postimi në faqen zyrtare në Twitter.

Action Coin