Studimi i fundit ka treguar se çka duhet të hani për të parandaluar sëmundjen e diabetit

0
185
Ka shumë gjëra që mund të bëjmë për të ulur rrezikun e diabetit dhe sëmundjes së zemrës

Një studim i fundit ka treguar se ju duhet të hani çdo ditë avokado që të ndihmohet në parandalimin e sindromës metabolike, shkruan Daily Star, trasnmeton lajmi.net.

Ky sindrom është i quajtur edhe si “vrasës i ri i heshtur”, pasi kombinon tre ose më shumë faktorë rreziku për sëmundjet e zemrës dhe diabetin, dhe presion të lartë të gjakut.

Studimet e fundit kanë treguar se avokado ka efekte të dobishme në nivelet e kolesterolit.

Action Coin