UEFA i frikësohet më të keqës, sulmet terroriste rrezikojnë finalen e Champions Leagues

0
76
Shtepia më e madhe evropiane e futbollit po frikësohet se në Cardiff mund te ketë sulme natën e finales së Champions Leagues

Tre eksplozivë shpërthyen të marten mbrëma afër autobusit të Dortmundit ku Marc Bartra përfundoi në spital, ndërsa tani edhe finlaja e Champions League raportohet të jetë në rrezik për t’u zhvilluar, transmeton Sportali.net.

UEFA ka folur me autoritetet uellsiane dhe ka kërkuar që çatia e stadiumit të mbulohet pasi mund të ketë ndonjë sulm terrorist me anë të ndonjë droni.

Forcat e sigurisë në ndeshjen e finales priten të jenë të trefishuara, por frika që ka kapluar në përgjithësi Evropën mund të bëjë që kjo finale të shtyhet ose të mos luhet fare. /Sportali.net

Action Coin