Rriten shanset që Alexis të kalojë te City

0
99

Shanset që Alexis Sanchez të kalojë në Manchester City vetëm janë duke u rritur.

Kjo pasi mirret vesh që sulmuesi i Arsenal, që në krye të listës së skuadrs që drejton Pep Guardiola për ta blerë atë në afatin kalimtar veror.

Kiliani ka edhe 14 muaj në kontratën me The Gunners dhe muajt e fundit ai ka qenë kryetitull për një lagrim nga Emirates Stadium.

Në fillim të kësaj jave është raportur madje se Sanchez është pajtuar për të kaluar te Citizens./Klan Kosova/

Action Coin