Vendet që ju lënë pa frymë (FOTO)

0
68

Janë disa vende në botë që janë aq të mrekullueshme, sa na lënë me gojë hapur.

Më poshtë po ju sjellim disa prej këtyre vendeve, bukuria dhe pamje e të cilëve është mahnitëse, transmeton Klan Kosova.

Shihni dhe shijoni ato. Ku i dihet, ndoshta një ditë do t’i vizitoni edhe nga afër, por deri atëherë “udhëtoni” me ne.

Ura mbi akullnajën Dachstein, Austri

Pika ku shkretëtira  Namib “takohet” me Oqeanin Atlantik

Ishulli i Skye, Skotlandë

Dymbëdhjetë Apostujt, Australi

Bagan, Myanmar

Victoria Peak, Hong Kong

Norvegji

Mali Corcovado në Rio de Janeiro, Brazil

Shpella Melissani – Kefalonia, Greqi

Fjallabaksleid, Islandë

Kilimanxharo, Tanzani

Alpet zvicerane

Action Coin