Paralajmërimi i sulmit në Shën Petersburg, përmes Instagramit: Sot do të ketë sulm terrorist (FOTO)

0
233

Vetëm gjashtë orë para se të ndodhte sulmi i përgjakshëm në Shën Petersburg të Rusisë, është shfaqur një fjali shumë e dyshimtë në rrjetet sociale.

Në sulmin në metronë e Shën Peterburgut mbetën të vrarë 12 persona dhe mbi 50 tjerë të plagosur, ndërsa autoritet e sigurisë e kanë cilësuar sulmin si sulm terrorist, transmeton Telegrafi.

Gjashtë orë para se të ndodhte sulmi, një vajzë në Istagram kishte paralajmëruar për sulmin. Ajo kishte shkruar: “Ka kaluar kohë e gjatë pa ndodhur ndonjë sulm terrorist. Sot do të ndodh një, vetëm prisni të ndodhë”.

View image on Twitter

Por ky postim nuk kaloi pa shkaktuar reagime të ashpra, edhe pse një komentues kishte shkruar se bëhet fjalë për një shaka.

Dhe pas që ky postim u shfaq në faqen “Terror Events”, njëri nga komentuesit e shumtë ka bërë të ditur se kjo vajzë thjesht kishte dashur të krijoj huti, dhe se bëhet fjalë për një paralajmërim të rrejshëm. /Telegrafi/

Action Coin