Lista e top-shënuesve, shkëputje e frikshme e fenomenit Oto John

0
158

Sulmuesi nigerian Oto John është duke shkëlqyer në futbollin e Kosovës ku pas 21 javësh ka arritur të shënojë plot 16 gola.

I riu ka lënë pas me 6 gola më shumë, sulmuesin e Drenicës, Granit Arifajn.

Këtë javë shënuan edhe Florent Hasani që ka 9 gola dhe Qemajl Elshani me 8 gola.

Të dhënat janë marrë nga  faqja zyrtare e FFK-së. /olle/

1.John John – Trepça’89                                                  16

2.Granit Arifaj – KF Drenica                                          10

3.Florent Hasani – KF Trepça’89                                 9

4.Qemail Elshani – KF Besa                                           8

5.Shkumbim Salihu – KF Ferizaj                                   7

6.Fiton Hajdari – KF Trepça’89                                    7

7.Hasan Hyseni – KF Trepça KF Trepça’89              7

8.Florim Berbatovci – KF Llapi                                     7

9.Berat Hyseni – KF Llapi                                               6

10.Liridon Fetahaj – KF Liria                                         6

Action Coin