Flet imami i përmendur në Dosjen e Guantanamos: Jam kundër Al-Qaeda dhe ISIS (VIDEO)

0
159

Një imam kosovar që përmendet në Dosjen e Guantanamos, të publikuar nga WikiLeaks, e cila flet për persona të përfshirë në terrorizëm, ka mohuar lidhjen me ta.

Ekrem Avdiu thotë se është kundër aktivitetit të organizatave si Al Kaida e ISIS, njofton Klan Kosova.

Kronikën e ka përgatitur gazetari Halil Berisha.

Action Coin