Osasuna 1-3 Real Madrid, notat e lojtarëve (Foto)

0
74

Real Madrid ka fituar në udhëtim ndaj Osasunas me rezultat 3-1.

‘Mbretërit’ kanë vazhduar me fitore edhe përball Osasunas, duke kthyer përsëri pozitën e parë në renditjen e La Ligas.

Golat në këtë takim u shënuan nga Sergio Leon (33’) për vendasit, ndërsa Cristiano Ronaldo (24’), Isco (62’) dhe Lucas Vazquez (90+) për Realin.

Megjithatë, lojtari më i vlerësuar i ndeshjes doli të jetë mbrojtësi Marcelo, i cili u notua me 8.0, ndërsa notën më të ulët e mori Nikola Vujadinovic me notën 6.1. /Telegrafi/

Osasuna:

Paraqitje të dobët patën edhe Causic, Tano dhe Oier

Real Madrid: 

Paraqitje pozitive patën edhe Ronaldo, Isco e Navas

Action Coin