Kampioni i NBA humbet përsëri (VIDEO)

0
81
Celveland Cavalires është mposhtur përsëri, por kësaj radhe pas vazhdimeve nga San Antonio Spurs, me rezultat 118:115

Koha e rregullt kishte përfunduar me rezultat 107:107, shkruan Sportali.net

Te Clevelandi më të dalluarit ishin Lebron James me 29 pikë, 7 asistime dhe Kyrie Irving me 29 pikë dhe 9 asistime, kjo dyshe ishte fantastike në këtëpërballje, por nuk arritën të evitonin këtë humbje nga San Antonio Spurs.

Kawhi Leonard ishte i pandalshëm për Spursat duke realizuar 41 pikë në fitoren e madhe të San Antonios në shtëpin e kalorësve, kurse Lamarcus Aldridge shënojë 16 pikë.

Në ndeshjet tjera u arritën këto rezultate:

Detroit Pistons – Washington Wizards 113:112
Atlanta Hawks – Philadelphia 76ers 110:93
Charlotte Hornets – Brooklyn Nets 112:105
Miami Heat – Milwaukee Bucks 109:97
New York Knicks – Phoenix Suns 107
Memphis Grizzlies – Houston Rockets 95-119
Chicago Bulls – Sacramento Kings 102:99
Denver Nuggets – Los Angeles Clippers 123-98
Utah Jazz – Indiana Pacers 109:100. /Sportali.net

Action Coin