Përfundon gjithçka, Conte zbulon të ardhmen e Costas

0
77

Diego Costa nuk do të largohet nga Stamford Bridge

Antonio Conte ka bërë të ditur se sulmuesi Diego Costa nuk do të largohet nga Stamford Bridge. Javën e kaluar Costa prishi marrëdhëniet me trajnerin italian që madje mediat angleze filluan të raportojnë se lojtari do të largohet drejt Kinës, transmeton Gazeta Express.

Por, Antonio Conte tani ka bërë të ditur se Costa nuk do të largohet dhe do të vazhdojë të luajë për “Blutë e Londrës”.

“Lojtari dëshiron të qëndrojë në Chelsea. Ai është i lumtur që luan për këtë klub. Nuk shoh ndonjë problem”, deklaroi Conte.

Action Coin