Zlatan Ibrahimovic zbulon se sa e vështirë është Premier League

0
87
Sulmuesi Manchesterit ka dhënë një deklaratë rreth vështirësive me adaptimin në futbollin anglez

Ibrahimovic e pranon që Premier League është liga më e vështirë për të luajtur, ai ka luajtur në të gjitha top ligat evropiane përvec në Gjermani, transmeton Sportali.net.

“Në Angli futbolli ka ritëm më të shpejt, presioni është i lartë. Edhe nëse ju jeni futbollisti më i mirë në botë, ju duhet kohë të adaptoheni,” ka thën Ibrahimovic.

Ibrahimovic deri më tani është treguar shumë i suksessëhm në Premier League dhe është njëri nga realizatorët më të mirë në Angli me 13 gola të shënuara deri tani. /Sportali.net 

Action Coin