Katër derbit që mund t’i ndiqni këtë fundjavë

0
87

El Clasico’ mes Barcelonës e Real Madridit nuk është superderbi i vetëm këtë fundjavë.

Kjo ndeshje nis të shtunën nga ora 16:15, kurse pak orë më herët (13:30), në Premierligë luhet Manchester City – Chelsea, shkruan Gazeta Ole.

Të dielën po ashtu zhvillohen dy derbi

Në Itali takohen rivalët kryeqytetas, Lazio dhe Roma, nga ora 15:00, kurse dy orë më vonë në Angli nis takimi Everton – Manchester United.