Tërmet i fuqishëm në Perugia të Italisë

0
676

Vazhdojnë lëkundjet e tokës në Itali. Mediat raportojnë se një tërmet me magnitudë 4.2 ballë me një thellësi prej 10 km ka goditur Perugian gjatë pasdites.

Qyteti më i afërt me epiqendrën e tërmetit është Norcia, por lëkundjet janë ndjerë edhe në Macerata dhe Ankona

Në terren po kryhen verifikimet për dëmet e mundshme.

Më herët gjatë ditës së sotme një tërmet me magnitudë 4.3 është regjistruar në kufirin midis Basilicata dhe Kalabrisë, me epiqendër në Maratea (Potenza)./albeu/

Action Coin