Pogba: Ëndrra ime është Topi i Artë

0
364

Paul Pogba ka theksuar se synon ta fitojë “Topin e Artë”.

Përforcimi i ri i Manchester United, Paul Pogba ka theksuar se synon ta fitojë “Topin e Artë”.

Mesfushori i rikthyer në “Old Trafford” nga Juventus gjatë këtij afati kalimtar të verës në transferim rekord prej 105 milionë euro, dëshiron të shpallet futbollisti më i mirë i vitit në botë.

“Kjo është ëndrra ime, kjo është një nga objektivat e mia. Unë gjithmonë kam ëndërruar ta fitojë Topin e Artë”, deklaroi Pogba, gjatë një interviste me “Sky Sports News”, përcjell Lajmi.net.

“Topi i Artë” në vitet e fundit është dominuar nga sulmuesi i Barcelonës, Lionel Messi, dhe ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Action Coin