Konsumoni këtë produkt nëse dëshironi të humbni peshë!

0
757

Është cilësuar si “Grali i shenjtë” i kërkimeve mjekësore, dhe si mënyra më e mirë për të luftuar mbipeshën.

Studimet kanë treguar se speci i kuq djegës përmban një përbërës të fuqishëm, i quajtur kaspaicin, i cili përshpejton metabolizmin dhe ndihmon trupin të shkrijë dhjamin.

Shona Wilkinson, eksperte e dietave tek SuperfoodUK.com, thotë: “Të gjithë e dimë se speci i kuq rrit temperaturën dhe na ndihmon të djersimë pasi kemi ngrënë”.

“Kjo quhet dieta e nxitur nga djersitja”.

“Është një proces i jashtëzakonshëm për ata që duan të dobësohen, pasi nxit trupin të djegë më shumë kalori se sa t’i ruajë ato. Përbërësi aktiv kaspaicin është ai që rrit nxehtësinë në trup me anë të ushqimeve”.

Studime të tjera kanë treguar se kjo erëz mund të ndihmojë gjithashtu edhe për largimin e oreksit.

Action Coin