Poloni-Portugali: Ky është lojtari i ndeshjes nga UEFA (FOTO)

0
105

Renato Sanches është zgjedhur lojtari i ndeshjes.

Ishte kombëtarja polake që kaluan në epërsi fare në fillim të ndeshjes, me Robert Lewandowskin, i cili shënoi nga afërsia në minutën e dytë.

Rezultatin e barazoi mesfushori i ri, Renato Sanches, nga një goditje jashtë 16-metërshit, kur po luhej minuta e 33-të.

Pjesa e dytë dhe dy pjesët e vazhdimeve përfunduan pa gola, duke i dërguar skuadrat në penallti.

Pas penalltive ishin portugezët ata që u treguan më të saktë, duke fituar në fund ndeshjen dhe duke arritur kualifikimin në gjysmëfinale.

Lojtari më meriton i skuadrës ishte,Renato Sanches , i cili shënoi golin dhe një panallti duke u zgjedhur në fund edhe lojtari i ndeshjes nga UEFA. /Telegrafi/
lojtarindeshjes