Iniesta:”Ja pse u eliminuam”

0
1045

Andres Iniesta thotë se Spanja ishte shumë e fokusuar te Italia pas eliminimit nga Euro 2016.

Italianët e eliminuan ”Furinë e Kuqe” nga kampionati evropian pas fitores solide prej 2-0, ndërsa Iniesta e ka gjetur arsyen e kësaj.

”Ka pak për të thënë. Kemi për ta pranuar zhgënjimin dhe se ata ishim më të mirë në momentet vendimtare”.

”Mendoj që ne ishim të fokusuar shumë në atë se çfarë po bënin ata dhe kjo nganjëherë ju ndëshkon”, u shpreh Iniesta./Sportali.net

Action Coin