Zyrtare: Sevilla nënshkruan me zëvendësuesin e Banega-s

0
403
Klubi spanjoll Sevilla FC ka transferuar mesfushorin japonez, Hiroshi Kiyotake nga klubi gjerman, Hannover 96.

Mesfushori 26 vjeçar do të vijë si zëvendësues i mesfushorit argjentinas, Ever Banega i cili u largua për në Inter këtë merkato.

Kiyotake kreu testet mejkësore me klubin gjerman dhe nënshkruajti kontratë të vlefshme deri në 30 Qershor të vitit 2020.

Shuma e paguar nga kampioni i Europa League-s, Sevilla për japonezin është 6.5 milionë euro. /Sportali.net

Action Coin