Kështu mund të duket formacioni i Liverpool sezonin e ardhshëm (FOTO)

0
599
Premier League do të startojë me datën 13 Gusht dhe ky pritet të jetë njëri nga sezonet më të mira të historisë së saj.

Pasi këtë sezon klubet janë bërë me trajner me emër duke përfshirë, Jose Mourinho-n, Arsene Wenger, Antonio Conte-n, Pep Guardiola e Jurgen Klopp.

E ky i fundit pritet të startojë me një formacion krejt ndryshe nga ai i vitit të kaluar siç raportojnë mediat angleze.

Liverpool pritet t’i bëjë disa blerje të reja në fazen e sulmit si dhe në atë të mbrojtjes.

Për më shumë ky është formacioni që pritet ta ketë Liverpool-i për sezonin e ri./Sportali.netLiverformac1