Roma me ofertë për Wijnaldum

0
57

Sipas raportimeve të fundit nga Sky Italia, Roma ka dërguar ofertën e saj të parë në drejtim të Newcastle-t, për mesfushorin holandez, Georginio Wijnaldum.

LEXO EDHE : Kulla e Eiffel-it mbrëmë i takoi Anglisë

Wijnaldum supozohet të jetë zëvendësuesi i Pjaniç-it të Roma, pasi ky i fundit i largua nga ”Stadio Olimpico” për tek Juventus.

Përvec Wijnaldum edhe Kovaçiç nga Real Madrid-i dhe Axel Witsel nga Zenit janë opsionët e Romës, por që nuk mund të konsiderohen aktualisht pasi lojtarët në fjalë janë shumë të shtrejntë. /Sportali.net

Action Coin