Ja fytyrat publike që ishin në ndeshjen Kosova – Ishujt Faroe (FOTO)

0
156

Kosova në ndeshjen e parë historike, shënoi fitore me rezultat 2:0. Ishte kjo ndeshja e parë miqësore e Kosovës e pranuar me të drejta të plota në UEFA dhe FIFA, transmeton Ditori

Në këtë ndeshje që u zhvillua në Frankfurt të Gjermanisë nuk munguan as fytyra publike të Kosovës.

Në disa foto të siguruara nga Ditori, shihet se të pranishëm në stadiumin e Frankfurti ishin deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu, Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, producenti i njohur Eshref Durmishi, ku shihen sëbashku me disa tifozë të grupit ‘Torcida’ nga Mitrovica. /Ditori.com/
torcidaks1torcidaks2torcidaks3