Zyrtare: Zvicra publikon listën përfundimtare, ja numri i shqiptarëve (FOTO)

0
132

Gjashtë shqiptarë do të jenë pjesë e Përfaqësueses së Zvicrës në Kampionat Evropian “Franca 2016″.

Përzgjedhësi i Zvicrës, Vladimir Petkovic, e ka publikuar listën përfundimtare prej 23 lojtarësh për “EURO 2016”.

Përveç Xherdan Shaqirit, Granit  Xhakës, Valon Behramit, Blerim Xhemajlit e Admir Mehmedit, ai e ka marrë me vete edhe sulmuesin tjetër shqiptar, Shani Tarashaj, përcjell Lajmi.net.

Nga lista paraprake përzgjedhësi Petkovic ka lënë jashtë Philippe Senderos, Silvan Widmer dhe Luca Zuffi.
listazvicra

Action Coin