Armend Zemaj: Kam informacion se shumë OJQ marrin fonde nga institucionet shtetërore

0
102

Deputeti i LDK-së Armend Zemaj, ka thënë se ka informacion që shumë organizata joqeveritare marrin para nga shteti dhe menjëherë pas kësaj, ato bëhet totalisht pasive, raporton GazetaBlic.

“Unë jam i bindur që organizatat joqeveritare janë pasive dhe fiktive. Kam informacion që shumë prej tyre marrin fonde nga institucionet shtetërore dhe menjëherë bëhen pasive”, ka deklaruar ai në rubikon, përcejllë GazetaBlic.

Ndërsa, duke folur për miratimin e projektligjit për luftimin e financimit të terrorizmit, ai ka thënë se ky ligj ka një rrjedhë historike. /GazetaBlic/

Action Coin