Pas skandalit në basketboll, Blero i ka dy fjalë për Blerand Stavilecin

0
387

Në ndeshjen e katër finale të Play Off në Supërligën e Basketbollit të Kosovës, mes Sigal Prishtinës dhe Pejës, ka ndodhur një gjest i pahijshëm.

Është Kryetari i Sigal Prishtinës, Blerand Stavileci i cili ka refuzuar të ia jap dorën, Kryetarit të Pejës, Art Gashit edhe pse ky i fundit e uroi për fitoren.

E kjo ka bërë që të reagojnë edhe shumë personalitete të njohura shqiptare, transmeton Telegrafi.

I tillë është edhe këngëtari Blerim Muharremi-Blero, i cili ka goditur ashpër presidentin e klubit prishtinas të basketbollit, duke thënë se kështu nuk përfaqësohen prishtinasit.

“WTF ? Kam menduar që je djalë i kthjellët, duke e marr parasysh kënd e ki shokë të ngushtë! Merr shembull prej tij ! Nuk desha me reaguar po s’pata qare! Ti garant as tifozët e Prishtinës nuk i përfaqëson me këtë gjest ! Nëse ta kanë besuar lidershipin merre përgjegjësinë! Çka me prit prej teje në aspektin “politik” ???”, ka shkruar në llogarinë personale në Instagram, Blero.

 

Action Coin