Barcelona, kampione e La Ligas

0
77

Barcelona edhe zyrtarisht është shpallur kampion e La Ligas, pasi ka mposhtur në udhëtim Granadan me rezultat 3:0.

Në këtë ndeshje hatt-trick shënoi sulmuesi në top formë Luis Suarez.

Në ndeshjen tjetër ndërmjet Deportivos dhe Real Madridit, fitore kanë shënuar madrilënt me rezultat 2:0 me dy golat e Cristiano Ronaldos.

Action Coin