Identifikohet shqiptari që u gjet i masakruar në Greqi

0
115

Identifikohet shqiptari i vrarë mëngjesin e sotëm në shtetin grek, ai quhet Bledar Tërpollari.

Mediat greke raportojnë se viktima është rreth 25 vjeç, ndërsa është gjetur me kokë të prerë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Gliki, në një stallë bagëtish. Ndërkohë policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Nga të dhënat paraprake, dyshohet se krimi mund të ketë ndodhur për prishje të pazareve të drogës.

Sipas mediave greke shqiptari kishte rreth 2 muaj në Greqi dhe kërkonte punë si bari.

Bëhet me dije se viktima ka qenë me precedent të mëparshëm penal.

Action Coin