Rritet numri i viktimave nga sulmi vetëvrasës në Kabul

0
108

Të paktën 28 persona janë vrarë dhe 329 të tjerë janë plagosur nga sulmi vetëvrasës i kryer nga talibanët në Kabul të Afganistanit, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express

Megjithatë, Kabuli ditë më parë kishte paralajmëruar se mund të ndodhtë ndonjë sulm terrorist, mirëpo nuk është bërë i ditur vendi./GazetaExpress/

Action Coin