Autobombë në Turqi: 4 policë të vrarë dhe 14 të plagosur

0
97

Agjencitë e lajmeve turke, raportojnë se ka ndodhur një shpërthim pranë një stacioni të autobusëve në qytetin Diyabakir, që është kryesisht i banuar me kurdë dhe që gjendet në juglindje të Turqisë, raporton AP.

Agjencia shtetërore e lajmeve Anadolu, raporton se katër persona kanë humbur dhe 14 tjerë janë plagosur, transmeton Telegrafi.

Sipas këtij agjencioni, një numër i madh i auto-ambulancave janë parë në vendin e ngjarjes.

Një autobombë kishte në shënjestër një autobus që transportonte policë. /Telegrafi/
Action Coin