Neymar në histori të La Ligas (Foto)

0
234

Neymar tashmë ka zërë një vend në historinë e La Ligas

Neymar ka arritur një rekord në La Liga pas fitores së Barcelonës ndaj Vallecanos (5:1).

Me asistimin e dhuruar për Lionel Messin, në këtë ndeshje, braziliani grumbulloi plot 10 asistime dhe 18 gola në La Liga këtë sezon.

Me këto statistika, Neymar ka thyer rekord të ri duke u bërë braziliani i parë që e arrin këtë sukses prej Ronaldinhos. /Express/neymar2