Sport

Reagon ‘Torcida’ ndaj incidentit të sotshëm në ndeshjen K.F Trepça 89...

Tifo grupi nga Mitrovica 'Torcida' përmes një statusi në faqen e tyre zyrtare kanë reaguar ndaj një incidenti që ka ndodhur sot në ndeshjen...

Shëndetsi/Kuzhinë

Zëvendësojeni sheqerin me mjaltë

Mjalti është produkti më i shëndetshëm dhe më i mirë që ofrohet nga natyra. Mjalti përdoret si ushqim dhe si një ilaç, në sajë të...

Lajmet e Javës

A është Arta Nitaj në lidhje? Flet aktorja (VIDEO)

Që nga shfaqja në hit-serialin televiziv “O Sa Mirë”, Arta Nitaj u bë shumë e pranishme në mediat shqiptare. Bukuroshja që portretizoi rolin e Xhesikës...

Diaspora

Dyshimet shkojnë në drejtim të një delikti që ka të bëjë me marrëdhënie familjare. Dyshohet se viktkmat dhe dorasi janë në lidhje familjare mes vete” Në Hausen, Kantoni Aargau në Zvicër, policia ka gjetur në një banesë trupat e pajetë...
Gjatë vitit 2017, në Francë u regjistruan 100 mijë aplikime për azil. Rezultati, i përshkruar si “historik” nga mediet e huaja, i detyrohet në mënyrë të veçantë rritjes së numrit të kërkesave nga Shqipëria dhe Afrika Perëndimore. Drejtori i zyrës...

Opinione

IDENTITETI SHQIPTAR NUK MBROHET NË ROZHAJË, KUR KA DEGJENERUAR NË TIRANË E NË PRISHTINË

 Shqiptarët e Rozhajës janë rast tipik i fenomenit postmodernist të kalimit heshturazi, gati pa e kuptuar mirë as vetë, nga një identitet në një tjetër. Ata janë të braktisur e të harruar nga Shqipëria...

Per subjektet, papërgjegjësinë dhe turpin ndaj një qytetari mitrovicas, reagon aktivisti politik Besart Peci

Aktivisti politik nga Mitrovica, Besart Peci, përmës një statusi në rrjetin social facebook ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit politike në qytetin buzë Ibrit, transmeton Ditori. Ju sjellim të plotë reagimin nga Besart Peci: Per...
Ads

Sociale

Shëndetsi/Kuzhinë