Sport

Pas reshjeve të borës, kështu duket stadiumi, ”Adem Jashari”

Arena e ndeshjeve kualifikuese të Përfaqësueses U-21 të Kosovës dhe e miqësores së skuadrës A të Kosovës me Letoninë, stadiumi ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë,...

Shëndetsi/Kuzhinë

Speca të mbushur me djathë

Speca të mbushur me djathëNëse dëshironi të kënaqeni me aromën e kuzhinës së gjyshes, provojeni këtë recetë: Përbërësit: ▪ 350–400 g djathë, ▪ 2 vezë, ▪ moraçë, ▪ fletë...

Lajmet e Javës

Të enjten për nxënësit e shkollave të Komunë së Mitrovicës do...

Të enjten, më 07.12.2017, duke filluar në ora 12:00, në sallën e Qendrës së Kulturës “Rexhep Mitrovica”, buzë Ibrit, do të shfaqet  për nxënësit...

Diaspora

Më shumë se 300 fluturime janë anuluar dhe qindra të tjerë janë shtyrë për shkak të borës dhe akullit i cili e ka bllokuar aeroportin dhe pistën e Frankfurtit. Rreth 330 fluturime deri në orën 17:00 janë anuluar në Frankfurt...
Njerëzit kanë nevojë të udhëtojnë për qejf por edhe për ta zgjeruar horizontin e tyre. Përderisa udhëtoni nëpër vende  keni nevojë të realizoni disa nga ëndrrat tuaja, por gjithsesi ju duhet të keni edhe të holla. Në fakt është e mundur...

Opinione

IDENTITETI SHQIPTAR NUK MBROHET NË ROZHAJË, KUR KA DEGJENERUAR NË TIRANË E NË PRISHTINË

 Shqiptarët e Rozhajës janë rast tipik i fenomenit postmodernist të kalimit heshturazi, gati pa e kuptuar mirë as vetë, nga një identitet në një tjetër. Ata janë të braktisur e të harruar nga Shqipëria...

Per subjektet, papërgjegjësinë dhe turpin ndaj një qytetari mitrovicas, reagon aktivisti politik Besart Peci

Aktivisti politik nga Mitrovica, Besart Peci, përmës një statusi në rrjetin social facebook ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit politike në qytetin buzë Ibrit, transmeton Ditori. Ju sjellim të plotë reagimin nga Besart Peci: Per...
Ads

Sociale

Shëndetsi/Kuzhinë